NSYCAG33LP - Airing grille cutout diameter 33mm IP45 - Schneider Electric - Airing grille cutout diameter 33mm IP45 - Schneider Electric - 0
NSYCAG33LP - Airing grille cutout diameter 33mm IP45 - Schneider Electric - Airing grille cutout diameter 33mm IP45 - Schneider Electric - 1
NSYCAG33LP - Airing grille cutout diameter 33mm IP45 - Schneider Electric - Airing grille cutout diameter 33mm IP45 - Schneider Electric - 2
NSYCAG33LP – Schneider Electric
On order
Airing grille cutout diameter 33mm IP45 - Schneider Electric
SPECIFICATIONS
Main
Accessory category Thermal management accessory
Range ClimaSys
product ClimaSys CA
Complementary
range compatibility Thalassa (Thalassa PLS)
Thalassa (Thalassa PLM)
Thalassa (Thalassa TBS)
Accessory / separate part designation ClimaSys ventilation system
Handle front plate colour 69 mm external:
Product or component type Plastic ventilation louvre
Device composition 2 plastic louvre
Cut-out dimensions 33 mm
Fixing mode By screws
Material Polyamide 6
width (w) 47 mm external:
Colour Grey (RAL 7035)
depth 22.5 mm external:
mounting position Vertical
Environment
ip degree of protection IP44
Response within 2 hours
  • Original Schneider Electric product, certificates and compliance documents available.
  • Volume-based pricing – request a quote for larger quantities (MOQ may apply).
  • Efficient logistics across the Baltics and Finland; cooperation with logistics partners.
  • Technical support and selection assistance based on your requirements.
Pricing: Request a project quote. The price depends on quantity, delivery, and payment terms.
FAQ for NSYCAG33LP - Schneider Electric
Recently viewed
Airing grille cutout diameter 33mm IP45